La Copa CEGVA ha estat l’encarregada d’obrir la Lliga Catalana de Patinatge Artístic sobre gel 2017-2018, amb una participació de prop de 60 patinadors i patinadores en totes les categories, on el club aranès va obtenir un total de 11 medalles, 5 d’or, 4 de plata i dues de bronze.

La competició, que es va realitzar els dies 21 i 22 d’octubre al Palai de Geu de Vielha, és la primera cita puntuable de la Lliga Catalana de Patinatge Artístic sobre gel 2017-2018, a la que continuaràn les proves de: el Trofeo San Jorge a Jaca, la Copa Puigcerdà, la Copa Ciutat de Barcelona i, finalment, la Copa Cim Canillo a Andorra.

Organitzada pel Club d’Esports de Gèu Val d’Aran (CEGVA) i la Federació Catalana  d’Esports d’Hivern (FCEH), la competició va comptar amb una destacada participació de patinadors i patinadores, provinents dels clubs catalans CEGVA, FC Barcelona i CEPAP, del club andorrà ACG i de l’aragonès CHJ.

Després de dos intensos dies, aquests han estat els podis definitius de la competició:

  • Advanced Novice Femení, Marta Joly del FCB, Fanny María del FCB i Erika Riera del FCB.

  • Advanced Novice Masculí, Adrián Rodríguez del CHJ.

  • Aleví Femení, Carla Sánchez del FCB, Laura Fluvià del FCB i Claudia Barrionuevo del FCB.

  • Aleví Masculí, Juan Parra del FCB.

  • 2ª Categoria Femení, Ariadna Sibera del FCB, Georgina Serrallach del CEGVA i Iria España del CEGVA.

  • 2ª Categoria Masculí, Elvis Caubet del ACG i Iñaki Arriese del CHJ.

  • Basic Novice A Femení, Júlia Rodríguez del FCB, Alexandra Martínez del FCB i de Mireia Puntí, del CEPAP.

– Basic Novice B Femení, Lucía Sánchez del CEGVA, Catherine Garcia del ACG i Clara Fernández del CEPAP.

– Regional Novice Femení, Edwige Gil del ACG i Abril Pastor del CEGVA

  • Regional Novice Masculí, Martí Alonso del CEGVA.

– Benjamí Femení, Clara Sanjosé del CEPAP, Laia Puntí, també del CEPAP, i d’Enara Garcia del ACG.

  • Benjamí Masculí, Gael Foulon i Telmo Ripa del CEGVA.

– Cadet Femení, Ona Fito del FCB, Anne Ripa del CEGVA i de Paula Foulon del FCB.

  • Debs A Femení, Naia España del CEGVA i Adriana Galindo del CHJ.

  • Debs A Masculí, Daniel Odriozola del CEGVA.

– Debs Femení, Andrea Pazos del ACG i Ariadna López del ACG.

  • Debs Masculí, Raúl García del ACG.

– Debutant Femení, Nur-Aynoa Yilmaz del FCB, Ariadna Gupta del FCB i Martina Sibera del FCB.

– Escola Femení, Alma García-Bordallo del CHJ.

– Infantil A Femení, Laura Izquierdo, Judit Capaces i Sandra Tor, totes del CEPAP.

  • Infantil A Masculí, Pau Vilella del CEPAP i Guiu Oliver del FCB.

– Júnior ISU Femení, Anna Bertran del CEPAP, Laia Bertran del FCB i Griselda Serrallach del CEGVA.

  • Júnior A Femení, Ares Capdevila del CEGVA.

Info: FCEH

Foto: CEGVA – Anna Tur