550 corredors participen en ua naua edicion dera pròva aranesa

Carlos Llerandi e Josune Vilumbrales artenhen era victòria en IIIau Trofèu Arturo Riba, Corsa de 11 km

Mès de 550 corredors e caminaires an participat, aué, dimenge 26 d’agost, ena XXIIau edicion dera Corsa des 15 pòbles, organizada pera Associacion de Volontaris Val d’Aran e damb era collaboracion deth Conselh Generau d’Aran, Ajuntament de Vielha e Mijaran e Deputacion de Lhèida, ath delà deth rèste d’Ajuntaments e Entitats Municipaus Descentralizades per a on se desvolòpe era Corsa.

Era Corsa e Caminada des 15 pòbles ei ja ua activitat esportiua assolidada que des des sues origines cerque, a trauès d’aguesta pròva, era recuperacion des ancians camins e es vies de comunicacion entre es pòbles pirenencs, en tot passar a hèr part der auviatge naturau e tanben istoric dera Val d’Aran.

Es recorreguts an concorrut pes desparièrs pòbles dera zòna deth Baish e Miei Aran, damb inici en Es Bòrdes e finau en Vielha. Era Corsa XIX Trofèu Roland Giné– Corsa Juvenila de 5 Km s’a disputat des de Montcorbau enquia Vielha.

Er acte de liurament de prèmis a compdat damb era presencia dera conselhèra de Torisme e Desvolopament Economic, Anna Díaz, ath delà d’autes autoritats politiques deth territòri.

CLASSIFICACION “XXII Corsa des 15 pòbles”:

    • CARRERA 21 Km:

    Carrera 21,50 Km: 1300m de pujada y 1200 de baishada.

    Categoria masculina

    1. Jordi Garcia Ruiz – 1h 45min
    2. Xavier Sahuquillo Falco – 1h 46min
    3. Javier Mora Aranda – 1h 47min

     

    Categoria femenina

    1. Marta Cester Farré – 2h 09min
    2. Veronica Zaragoza Perez – 2h 13min
    3. Maria De La Torre Celades – 2h 30min

     

    • III Trofèu Arturo Riba – Carrera 11 Km

    Carrera de 11,20 Km. Desnivel acumulado positivo 520 m.

    Categoria masculina:

    1. Carlos Llerandi Lavandera – 55min 16seg
    2. Tito Pueyo Farrero – 57min 03seg
    3. Modest Fernandez Llopart – 59min 00seg

     

    Categoria femenina:

    1. Josune Vilumbrales Bueno – 1h 08,13min
    2. Noelia Fons Murillo – 1h 08,40min
    3. Maria Majadas – 1h 12min

 

XVIII Trofèu Roland Giné- Carrera Juvenil

  • Carrera de 5Km, 200 m de baishada.

    Categoria masculina:

    1. David Muñoz Jimenez – 20min 13seg
    2. Jonatan Oreiro – 20min 13seg
    3. Marc Ubeira Cierco – 20min 18seg

     

    Categoria femenina:

    1. Abril Bosch Rovira – 24min 11seg
    2. Jara Beso – 28min 03seg
    3. Maialen Ros Azanza – 29min 36seg

     

    Podetz consultar es classificacions en:  www.corsa15pobles.org

Esta noticia está disponible en: esEspañol